Karbikene – sensoorseks ja loovaks mänguks

Karbikene sobib suurepäraselt igale (lasteaia)lapsele!


Karbikese idee

Karbikese komplektid on mõeldud loovaks ja sensoorseks tegevuseks. Idee on lihtne – see sisaldab käsitsivalmistatud plastiliini (või muud sensoorset materjali) ning erinevaid detaile sõltuvalt temaatikast. Osadesse karpidesse oleme lisanud veel natukene vahendeid meisterdamiseks või arendavate mängude tegemiseks. Karbikesi on võimalik tellida erinevate teemadega. Esimene oli “Kevad” (hetkel pole saadaval), nüüd on valmis “Küpsetamine”, “Looduses”, “Saurused”, “Ookeanis”, “Muinasjutus” ja “Ehitusplatsil”. Hetkel saadaval ka erikomplekt – Sõbrapäev.

Käsitsivalmistatud plastiliin

Need plastiliinid on mõeldud just neile kes tahavad olla kindlad, et plastiliin millega laps mängib (ja võib-olla isegi maitsta proovib), on lapsele ohutu!

Valmistatud vaid toiduainetest ning lõhna jaoks lisatud eeterlikku õli, ei sisalda kemikaale. Kui enam mängimiseks ei sobi, saab selle komposteerida.


Enne ja pärast mängimist tuleks kindlasti pesta käsi. Plastiliini tuleks säilitada õhukindlalt ja jahedas (ei pea külmikus). Saab ka toatemperatuuril säilitada kuid sel juhul on väike oht hallituse tekkeks (see on toiduainetest ju tehtud ikkagi).
Säilib kuni 6 kuud.

Oluline! Kuigi see plastiliin on valmistatud vaid toiduainetest, ei ole see mõeldud söömiseks.

Miks on sensoorne mäng oluline?

Tegelikult on see laste jaoks lausa vajalik! Siin on mõned põhjused:

  • aitab ajus närviühendusi luua (aitab aju arengule kaasa )
  • toetab keele arengut (tegevused sõrmeotstega on seotud kõne arenguga)
  • arendab motoorseid oskusi
  • aitab kaasa mälu arengule
  • rahustava toimega (sageli ka täiskasvanutele!)
  • aitab õppida olulisi mõisteid (soe, külm, kõva, pehme, suur, väike jne)
  • aitab kaasa fantaasia arengule – see on ülioluline omadus mis tänapäeva “ekraanide maailmas” kipub aina rohkem kaduma.

Sensoorseks mänguks sobib hästi näiteks: plastiliin, riis, (kineetiline) liiv ja ka vesi – miks muidu lastele rannas (ja liivakastis) vee ja liivaga meeldib mängida – nad tunnevad, et see on neile vajalik :).